Žádné kriminální vyšetřování se dnes neobejde bez detailní analýzy dat uložených v mobilních telefonech. K zakladatelům tzv. forenzní analýzy mobilních zařízení patří česká firma Compelson. Její produkt MOBILedit využívají klienti po celém světě, včetně americké FBI, londýnského Scotland Yardu či organizace Interpol.
Uplatnění v této mimořádně úspěšné tuzemské softwarové společnosti už našlo několik absolventů Matfyzu. Patří mezi ně i Ondřej Papík, který se problematice mobilních telefonů věnoval již ve své diplomové práci. „Technologie mobilních telefonů jdou velice rychle dopředu, takže je potřeba se neustále učit nové věci,“ říká ve video rozhovoru Papík, který se v Compelsonu zaměřuje na analýzu fungování mobilních aplikací i na tzv. hackování, tedy jak získat data ze zamčeného telefonu.
Firma Compelson patří mezi oficiální partnery fakulty. Posluchačům Matfyzu nabízí jak příležitosti k uplatnění, tak témata závěrečných prací z oblasti analýzy bezpečnosti, hledání malware a spyware, prolamování, výzkumu v IoT či v oblasti Deep Learning. Pro více informací o možnostech spolupráce mohou zájemci kontaktovat prof. Tomáše Skopala z Katedry softwarového inženýrství MFF UK
Mohlo by vás také zajímat:
Marie
Píchová: Ženy mají do Microsoftu dveře otevřené
Daniel
Krýcha: Správný trader je hodně všestranná osobnost
Marek
Šešulka: Aktuár není jenom matematik, musí umět daleko víc
Lukáš
Beran: Mám rád věci dotažené do konce
Vývojář z MEWS: Baví mě předávat znalosti